Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
TIPY PRO ZDRAVÍ

Magnetoterapie

Hlavní účinky přístrojů

Technické parametry

 Příklady použití

MVDr.Tereza Barsony

MVDr.Tereza Barsony

Použití ve veterinární praxi

Přístroj BioTorus LT-100 může pomoci diabetikům

 

Muzikoterapie

Hudba se již spoustu let využívá v muzikoterapii a oblíbené melodie pomáhají zvládat stres či relaxovat.

Ranní relaxační hudba, kterou si můžete pouštět každé ráno, pro nabití pozitivní energií a lepší vstávání. Ideální start do nového dne, kdy vaše mysl může být ihned pozitivně naladěna.

S jakým nástrojem můžete aktivně provozovat hudbu od 3 do 120 let se dozvíte     ZDE

 

 

 

  1. Úvod
  2. Z poradny gynekologa
Z poradny gynekologa

Před dvěma lety jsem podstoupila laparoskopickou hysterektomii z důvodu děložních myomů. Vaječníky byly v pořádku a byly mi ponechány. Krátce po operaci jsem prodělala zánět vaječníků a vytvořily se mi na nich cysty. Ty se čas od času ztrácely a opět objevovaly. Při posledních kontrolách se ukázalo, že už se neztrácejí, a navíc se ještě zvětšují. Byla jsem na vyšetření krve, výsledky jsou negativní. Paní doktorka mi ovšem doporučila co nejdříve podstoupit další operaci a vaječníky odstranit. Je mi 45 let. Ve vašem článku jsem se dočetla, že existuje alternativní léčba pomocí bylinných výtažků a chtěla bych vědět, zda by mi alternativní medicína byla v mém případě užitečná. Raději bych už podstoupit další operaci nechtěla. Jsem si vědoma, že alternativní medicína není schopna vyřešit všechny problémy, ale už jsem jí v jiných případech využila a moc mi pomohla. Nejsem si jistá, zda je vhodná i v situaci současné. Prosím o radu, případně o doporučení, které výrobky by byly vhodným řešením. Děkuji za odpověď J. J.

Vážená paní! Pokud cysty při ultrazvukovém vyšetření a z hodnotou Tu markeru Ca 125 nejeví podezření na rakovinu či endometriosu, je účinnost alternativního postupu vysoká (asi 85 %). Doporučuji ještě vyšetření na hormony štítné žlázy pomocí klasické medicíny. Při cystách se mi velmi osvědčil Gynex, ale ve vašem případě bych doporučil nejdříve Regalen (3x 5 kapek denně) a teprve až po jeho využívání Gynex (3x 7 kapek) – vždy s týdenními pauzami po 3 týdnech užívání. Současně bude vhodné užívat Cytosan (2x 1 kapsli denně) a Fytominerál (3x 10 kapek). Odstranění vaječníků operací by mohlo mít ve vašem věku pro váš další život závažné důsledky, proto pokud nehrozí malignita, toto nedoporučuji.

S přáním pevného zdraví MUDr. Bohdan Haltmar

Zdraví od A do Z malý slovníček Energy

Cysta – patologická dutina s vlastní výstelkou (epitelovou vrstvou), pův. dutina obecně. Je vyplněna tekutou nebo tužší hmotou, která je produktem této výstelky či orgánu, v němž se cysta nachází. C. vzniká nejčastěji zadržením obsahu (retenční c.), který má být vyloučen (např. c. kožních žláz – aterom), nadměrným růstem dané žlázy (např. c. v mléčné žláze či vaječníku, často vznikající vlivem hormonů), nebo je důsledkem vývojové poruchy (c. ledvin). Může se rovněž tvořit kolem parazitů (cysticerkus).

Význam cyst je různý – záleží na jejich příčině, místě, počtu. Např. ojedinělé c. ledvin jsou zcela běžným a neškodným nálezem, naopak prostoupení ledvin četnými cystami (srov. cystóza) může výrazně poškodit jejich funkci (řec. kystis – dutina).

Z "Praktického slovníku medicíny”, vyd. Maxdorf, 1995

Novinky z našeho blogu

Objev indiánů, který ovlivnil historii
12.07.2010
Objev indiánů, který ovlivnil historii
Stovky let před tím než se objevil bílý muž, indiáni kmene Paiutů z centrálního Utahu podnikali cesty k legendárnímu posvátnému prameni, známému svými... číst celé
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz