Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
TIPY PRO ZDRAVÍ

Magnetoterapie

Hlavní účinky přístrojů

Technické parametry

 Příklady použití

MVDr.Tereza Barsony

MVDr.Tereza Barsony

Použití ve veterinární praxi

Přístroj BioTorus LT-100 může pomoci diabetikům

 

Muzikoterapie

Hudba se již spoustu let využívá v muzikoterapii a oblíbené melodie pomáhají zvládat stres či relaxovat.

Ranní relaxační hudba, kterou si můžete pouštět každé ráno, pro nabití pozitivní energií a lepší vstávání. Ideální start do nového dne, kdy vaše mysl může být ihned pozitivně naladěna.

S jakým nástrojem můžete aktivně provozovat hudbu od 3 do 120 let se dozvíte     ZDE

 

 

 

  1. Úvod
  2. Vironal dokáže léčit imunodeficitní stavy
Vironal dokáže léčit imunodeficitní stavy

Metabolismus není totéž co trávení. Zatímco při trávení se potrava rozkládá a posouvá v trávicím traktu, metabolismus znamená vyšší úroveň - jednotlivé složky potravy využívá ke stavbě buněk. První fází metabolismu je rozložení potravy pomocí enzymů na jednotlivé složky, kdy se například bílkoviny rozkládají na aminokyseliny, druhým krokem je jejich vstřebávání v tenkém střevě, třetím pak zabudování základních složek potravy do buněčných struktur těla. V poslední, čtvrté fázi, se organismus zbavuje toho, co nespotřeboval. Při každém z těchto kroků může dojít k poruše, což znamená zdravotní problém. Na jedné straně může našemu tělu cosi chybět, takže pak nemá z čeho stavět určité struktury organismu, na straně druhé v něm může zůstávat to, čeho se přirozenou cestou nedokáže zbavit.

•Jak se poruchy metabolismu promítají do imunitního systému

Poruchy imunity se nejčastěji objevují už v dětském věku. Lze je přitom odstranit nejen úpravou stravy, ale v našem případě i pomocí přípravků Energy.

Lidský organismus je vybaven systémem imunitních buněk, jež se zapojují v určitém čase do určitých akcí. Imunitní systém se vyvíjí už od narození, proto je tak důležité kojení. Kojené děti jsou zdravější, protože s mateřským mlékem přijímají potřebné protilátky proti onemocněním, jež matka překonala, případně překonává. Pro dítě je to nepostradatelné zejména v době, kdy se setkává s různými mikroorganismy, ale protilátky si teprve vytváří.

Poruchy imunity lze rozdělit do tří základních skupin. Tou první je oslabení imunity (imunitní slabost) - sem patří i oslabení protinádorové imunity. Druhou kategorii poruch tvoří alergická onemocnění, třetí skupinou jsou pak takzvané autoimunní či autoalergická onemocnění, která se v populaci vyskytují čím dál častěji.

Imunitní slabost znamená, že organismus není schopen bránit se jakýmkoli mikrobiálním infekcím, ať už virovým či bakteriálním. Z hlediska imunitního systému jde sice o téměř totožný boj, nicméně z hlediska terapie a následků, kupříkladu zbytečné léčby antibiotiky, to může mít velký vliv na další vývoj imunitního systému.

• Onemocnění chřipkou

V tuto dobu bude aktuální zmínka o chřipce. Při každém napadení lidského organismu mikroorganismem se v první řadě aktivizuje takzvaná nespecifická imunitní reakce. Je totožná při každém napadení, ať už jde o vir, bakterii nebo třeba toxickou látku, která se do organismu může dostat s potravou.

K projevům nespecifické imunitní reakce patří zchvácenost organismu a zvýšená teplota. Zvýšení tělesné teploty je velice důležité, 38 stupňů Celsia je potřebné k tomu, aby se bílé krvinky zaktivizovaly a putovaly na místo zánětu, kde dokáží pohltit mikroorganismy. Jakmile ale podáváme léky ke snížení teploty, která nedosáhla 38, přesun bílých krvinek se zpomaluje. Děje-li se tak opakovaně, a to dokonce už při teplotě nízko nad 37 0C, dochází k blokování prvotní nespecifické imunitní reakce. Jednak proto, že bílé krvinky neputují tam, kam mají, za druhé z důvodu, že nefunguje komunikace mezi slezinou a centrem termoregulace v mozku. Právě slezina vysílá signál, že se v těle objevil mikroorganismus a že se ho tělo potřebuje zbavit.

Rychlé snižování teploty tedy vede k oslabení nespecifické imunity. Pokud se teplota nezvýší nad 38 0C, organismus vyžaduje především klid a dostatečné množství tekutin. Při prvním ani druhém zvýšení teploty však ještě nelze spolehlivě rozpoznat, zda jde

o onemocnění virové nebo bakteriální. Obvykle platí, že čím rychleji teplota stoupá (třeba až ke 40 st.), tím spíše se můžeme přiklonit k tomu, že se pravděpodobně jedná o virózu. Při bakteriálních infekcích se teplota zvyšuje pozvolna a nedosahuje tak vysokých hodnot.

• Antibiotika ničí bakterie, ne viry

Chybou, které se rodiče často dopouštějí, je okamžité dožadování se antibiotik. Chybují ovšem i lékaři, kteří je pro jistotu předepisují. Antibiotika totiž ničí pouze bakterie, nikoli však viry. Při imunitním boji putují bílé krvinky tam, kde je potřeba zničit mikroorganismy, a během této doby si druhá složka imunitního systému začíná vytvářet protilátky. Jakmile se ale bakterie okamžitě likvidují, imunitní systém nemá čas k tomu, aby si potřebné protilátky vytvořil. Pak se stává, že dítě dobere antibiotika a za čas je opět nemocné. Přitom se nakazilo stejným mikroorganismem. Přestává být na stejný druh antibiotika citlivé, užívá proto další antibiotikum, a když se brzy objeví stejná nákaza, pak už nezabírá první, druhé, ani třetí antibiotikum.

Mnohé děti se v takovémto začarovaném kruhu ocitají velice často. Bývá to způsobeno mimo jiné i úzkostlivou péčí rodičů, jejich přílišným strachem a okamžitým přesouváním zodpovědnosti na lékaře, který antibiotika předepíše. Takové děti jsou většinou hubené, trpívají nechutenstvím, nicméně lze u nich vypozorovat zvýšenou chuť na sladké, protože jim dodává energii. Při dlouhodobém sledování zdravotního stavu těchto dětí nelze přehlédnout, že se oproti zdravým vrstevníkům zpomaluje i jejich psychomotorický vývoj.

• Záněty nosní sliznice a nosohltanu

Nejčastějšími dětskými onemocněními jsou záněty nosní sliznice a nosohltanu. Podle čínské medicíny spadají pod okruh sleziny, která patří k nejdůležitějším imunitním orgánům. Její podpora souvisí zejména s omezením sladkého (velký přísun sladkého ji naopak poškozuje). Pokud děti užívají mnoho léků, mívají chuť na sladké, což oslabuje imunitu.

Změříme-li tyto děti Supertronicem, mívají oslabený okruh plic, takže jim prospívá Vironal. Většinou neonemocní angínou nebo zápalem plic, ale neubrání se nachlazení, rýmě, kataru horních dýchacích cest virového nebo bakteriálního původu. Tyto děti jsou obvykle chudokrevné, a i když užívají preparáty s obsahem železa, chudokrevnost se nezlepší, neboť její příčinou je oslabení sleziny. Bývají bledé, zahleněné, pokašlávají, stále jim teče z nosu, bolí je břicho, nechtějí jíst, jsou anemické a třeba i pomalejší v myšlení. I když nejsou akutně nemocné, stále postonávají.

• Dysbióza tlustého střeva

Nadměrné mlsání a také užívání antibiotik často vyústí v další problém, kterým je dysbióza tlustého střeva. Střevo se překyseluje, flóra narušuje a dochází k přemnožení plísně Candida albicans. Tento problém se může objevit už po druhém nasazení antibiotik. Pokud je kmen rezistentní, nebo když pacient nedoužívá do konce jedno antibiotikum, protože se zdá, že je všechno v pořádku, případně pokud rodiče nečekají na doléčení a pospíchají na pohotovost pro druhé antibiotikum, plíseň se ve střevě přemnoží. V ordinaci se setkávám s dětmi, které užívají antibiotika dokonce až dvakrát do měsíce! Ano, čtyřiadvacetkrát do roka!

• Obejdeme se i bez chemie

Někteří lidé spoléhají především na chemické přípravky, ačkoli existují i jiné účinné produkty. Mám nyní na mysli zejména Vironal, vynikající prostředek nejenom pro prevenci, ale i pro léčbu zmiňovaných imunodeficitních stavů, neboť harmonizuje všechny tři složky organismu - dýchací systém, slezinu i tlusté střevo. Díky Vironalu se u dětí tlusté střevo zregeneruje. Oproti jiným přípravkům je Vironal velmi účinný k posilování imunitního systému. Zatímco slezina se u malých pacientů vyčerpává v souvislosti s konzumací pamlsků, u dospělých k tomu dochází hlavně vlivem působení stresu. Jakmile se některý ze zmiňovaných energetických okruhů ocitne v mírné disharmonii, pravidelným užíváním Vironalu se problém odstraní.

Aby si tělo s bakteriemi a viry dobře poradilo, je třeba ochránit imunitní systém. Pokud virus napadne dýchací orgány, nejrozumnější je ulehnout do postele, neboť tělo v boji s mikroorganismy spotřebuje hodně energie a pohyb či trávení potravy energii ubírá. Jestliže pacient užívá léky, které odstraňují pouze příznaky nemoci, aby se rychle cítil fit, může se mu to v konečném důsledku vymstít.

• Základní pravidla pro podporu imunitního systému v době infekce

Onemocnění je třeba vyležet, málo jíst, hodně pít, vynechat sladké, maso a mléčné výrobky. Kromě Vironalu lze v případě akutních virových či bakteriálních infekcí využít i Drags imun a významně může pomoci i nejnovější preparát Grepofit.

MUDr. Mária Butkovičová

Novinky z našeho blogu

Objev indiánů, který ovlivnil historii
12.07.2010
Objev indiánů, který ovlivnil historii
Stovky let před tím než se objevil bílý muž, indiáni kmene Paiutů z centrálního Utahu podnikali cesty k legendárnímu posvátnému prameni, známému svými... číst celé
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz