Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Infekční mononukleóza – známe ji?
Infekční mononukleóza – známe ji?

Virové nemoci tvoří vysoké procento onemocnění nejen v dětském věku. V období nadměrného užívání antibiotik a poruch imunitního systému je potřeba věnovat jim zvýšenou pozornost, a to hned z několika důvodů:

1. Viry jsou vnitrobuněční paraziti, kteří se množí jen současně s hostitelskou buňkou. Běžné virové infekce není možné léčit kauzálně chemickými léky.

2. Po překonané infekci může část virů přetrvávat v buňkách a oslabovat energetické pochody postiženého orgánu, což se později projeví jako chronické onemocnění.

3. Některé viry se přímo podílejí na vzniku autoimunitních onemocnění.

Ve své praxi v dětské ambulanci, jakož i při EAV vyšetřeních se v poslední době často setkávám s následky překonané infekční mononukleózy.

Infekční mononukleóza je nakažlivé onemocnění vyvolané virem Epsteina a Barrové (EBV), který patří mezi herpetické viry. Pramenem nákazy je nemocný člověk nebo ”zdravý” nosič. Virus se přenáší kapénkovou infekcí, přímým kontaktem a slinami. Inkubační doba je obvykle 4 až 14 dní. K infekci dochází nejčastěji v dětském věku. Onemocnění se nemusí klinicky vůbec projevit, nebo probíhá jako mírná viróza s katarem horních dýchacích cest. Jen u malého procenta pacientů se rozvine typický klinický obraz, kterým je horečka, bolesti krku, povlaková angína, zduření lymfatických uzlin na krku, zvětšená slezina a játra, únava a nechutenství. Léčba je symptomatická – tělesný klid, tekutiny, jaterní dieta, vitamíny, léky ke snížení horečky.

K plnému uzdravení jsou zapotřebí minimálně 3 týdny. Pokud se onemocnění včas rozpozná a pacient dodržuje léčebný režim, dochází většinou k úplnému uzdravení. Avšak u 5 – 9 %, byť správně léčených pacientů, dochází k chronické poruše jater. Pokud onemocnění nebylo včas rozpoznáno a léčeno, přechází infekce do prolongované formy – dlouhodobě přetrvává mírně zvýšená teplota, sklon k infekčním onemocněním, zvětšení lymfatických uzlin, nechutenství, hubnutí, zvýšené hodnoty jaterních testů, výrazná únava, deprese. Chronická infekce EBV může být i příčinou chronického únavového syndromu.

Důsledkem infekční mononukleózy může být i porucha metabolismu tuků, která může vést k žlučníkovým onemocněním a žlučníkovým kamenům, poruše činnosti pankreasu, celiakii, zánětlivým procesům v tlustém střevě nebo k hormonálním poruchám. Při všech těchto příznacích je nutné myslet na překonání subklinické formy infekční mononukleózy. Při měření EAV přístrojem Supertronic se objevují disharmonie energetické dráhy jater, sleziny, imunitního systému a ledvin (při výrazném postižení lymfatických uzlin).

V léčbě použijeme jako základní a kauzální přípravek Drags imun, který likviduje EBV přímo v buňkách. Další přípravek určíme podle postiženého orgánu – Regalen nebo Cytosan a lokálně Protektin při postižení jater, Renol a lokálně Artrin při postižení lymfatických uzlin.

Infekční mononukleóza je jen jedním z mnoha infekčních onemocnění, která současná medicína nedokáže léčit běžnými chemickými léky. Přípravky Energy jsou v těchto případech neocenitelnými pomocníky, protože dokáží odstranit nejen příznaky, ale i samotnou příčinu onemocnění.

MUDr. Mária Butkovičová

Novinky z našeho blogu

Objev indiánů, který ovlivnil historii
12.07.2010
Objev indiánů, který ovlivnil historii
Stovky let před tím než se objevil bílý muž, indiáni kmene Paiutů z centrálního Utahu podnikali cesty k legendárnímu posvátnému prameni, známému svými... číst celé
Jak efektivně hubnout a nezbláznit se
10.07.2010
Jak efektivně hubnout a nezbláznit se
Rozhodnutí shodit “pár” kil dolů ve mně dřímalo celé poslední tři roky. Cestou od lednice jsem měl pokaždé takové výčitky svědomí, že jsem při tom vžd... číst celé
Letní nebezpečí – borelióza
09.07.2010
Letní nebezpečí – borelióza
S příchodem teplých letních dnů trávíme své volné chvíle v přírodě. Relaxujeme, dýcháme čerstvý vzduch, posloucháme zpěv ptáků – je nám báječně. V tét... číst celé
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.