Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
TIPY PRO ZDRAVÍ

Magnetoterapie

Hlavní účinky přístrojů

Technické parametry

 Příklady použití

MVDr.Tereza Barsony

MVDr.Tereza Barsony

Použití ve veterinární praxi

Přístroj BioTorus LT-100 může pomoci diabetikům

 

Muzikoterapie

Hudba se již spoustu let využívá v muzikoterapii a oblíbené melodie pomáhají zvládat stres či relaxovat.

Ranní relaxační hudba, kterou si můžete pouštět každé ráno, pro nabití pozitivní energií a lepší vstávání. Ideální start do nového dne, kdy vaše mysl může být ihned pozitivně naladěna.

S jakým nástrojem můžete aktivně provozovat hudbu od 3 do 120 let se dozvíte     ZDE

 

 

 

  1. Úvod
  2. Infekční mononukleóza – známe ji?
Infekční mononukleóza – známe ji?

Virové nemoci tvoří vysoké procento onemocnění nejen v dětském věku. V období nadměrného užívání antibiotik a poruch imunitního systému je potřeba věnovat jim zvýšenou pozornost, a to hned z několika důvodů:

1. Viry jsou vnitrobuněční paraziti, kteří se množí jen současně s hostitelskou buňkou. Běžné virové infekce není možné léčit kauzálně chemickými léky.

2. Po překonané infekci může část virů přetrvávat v buňkách a oslabovat energetické pochody postiženého orgánu, což se později projeví jako chronické onemocnění.

3. Některé viry se přímo podílejí na vzniku autoimunitních onemocnění.

Ve své praxi v dětské ambulanci, jakož i při EAV vyšetřeních se v poslední době často setkávám s následky překonané infekční mononukleózy.

Infekční mononukleóza je nakažlivé onemocnění vyvolané virem Epsteina a Barrové (EBV), který patří mezi herpetické viry. Pramenem nákazy je nemocný člověk nebo ”zdravý” nosič. Virus se přenáší kapénkovou infekcí, přímým kontaktem a slinami. Inkubační doba je obvykle 4 až 14 dní. K infekci dochází nejčastěji v dětském věku. Onemocnění se nemusí klinicky vůbec projevit, nebo probíhá jako mírná viróza s katarem horních dýchacích cest. Jen u malého procenta pacientů se rozvine typický klinický obraz, kterým je horečka, bolesti krku, povlaková angína, zduření lymfatických uzlin na krku, zvětšená slezina a játra, únava a nechutenství. Léčba je symptomatická – tělesný klid, tekutiny, jaterní dieta, vitamíny, léky ke snížení horečky.

K plnému uzdravení jsou zapotřebí minimálně 3 týdny. Pokud se onemocnění včas rozpozná a pacient dodržuje léčebný režim, dochází většinou k úplnému uzdravení. Avšak u 5 – 9 %, byť správně léčených pacientů, dochází k chronické poruše jater. Pokud onemocnění nebylo včas rozpoznáno a léčeno, přechází infekce do prolongované formy – dlouhodobě přetrvává mírně zvýšená teplota, sklon k infekčním onemocněním, zvětšení lymfatických uzlin, nechutenství, hubnutí, zvýšené hodnoty jaterních testů, výrazná únava, deprese. Chronická infekce EBV může být i příčinou chronického únavového syndromu.

Důsledkem infekční mononukleózy může být i porucha metabolismu tuků, která může vést k žlučníkovým onemocněním a žlučníkovým kamenům, poruše činnosti pankreasu, celiakii, zánětlivým procesům v tlustém střevě nebo k hormonálním poruchám. Při všech těchto příznacích je nutné myslet na překonání subklinické formy infekční mononukleózy. Při měření EAV přístrojem Supertronic se objevují disharmonie energetické dráhy jater, sleziny, imunitního systému a ledvin (při výrazném postižení lymfatických uzlin).

V léčbě použijeme jako základní a kauzální přípravek Drags imun, který likviduje EBV přímo v buňkách. Další přípravek určíme podle postiženého orgánu – Regalen nebo Cytosan a lokálně Protektin při postižení jater, Renol a lokálně Artrin při postižení lymfatických uzlin.

Infekční mononukleóza je jen jedním z mnoha infekčních onemocnění, která současná medicína nedokáže léčit běžnými chemickými léky. Přípravky Energy jsou v těchto případech neocenitelnými pomocníky, protože dokáží odstranit nejen příznaky, ale i samotnou příčinu onemocnění.

MUDr. Mária Butkovičová

Novinky z našeho blogu

Objev indiánů, který ovlivnil historii
12.07.2010
Objev indiánů, který ovlivnil historii
Stovky let před tím než se objevil bílý muž, indiáni kmene Paiutů z centrálního Utahu podnikali cesty k legendárnímu posvátnému prameni, známému svými... číst celé
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz