Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
TIPY PRO ZDRAVÍ

Magnetoterapie

Hlavní účinky přístrojů

Technické parametry

 Příklady použití

MVDr.Tereza Barsony

MVDr.Tereza Barsony

Použití ve veterinární praxi

Přístroj BioTorus LT-100 může pomoci diabetikům

 

Muzikoterapie

Hudba se již spoustu let využívá v muzikoterapii a oblíbené melodie pomáhají zvládat stres či relaxovat.

Ranní relaxační hudba, kterou si můžete pouštět každé ráno, pro nabití pozitivní energií a lepší vstávání. Ideální start do nového dne, kdy vaše mysl může být ihned pozitivně naladěna.

S jakým nástrojem můžete aktivně provozovat hudbu od 3 do 120 let se dozvíte     ZDE

 

 

 

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Fytoterapie má budoucnost
Fytoterapie má budoucnost
08.09.2011

Zákaz bylin v EU - jak to je?

V poslední době hodně často obíhá mailové schránky výzva a varování o tom, že EU zcela zakáže bylinné přípravky.

V poslední době hodně často obíhá mailové schránky výzva a varování o tom, že EU zcela zakáže bylinné přípravky. OSUD.cz o tom psal opakovaně několikrát, naposledy zde:

Farmafirmy zaznamenaly velké vítězství: Byliny a doplňky podle direktivy EU zmizí z trhu

Jenže zatím podle vyjádření firem, které v oblasti léčivých doplňků pracují, snad není situace tak zlá. Svědčí o tom vyhlášení firmy Energy:

V současné době se začaly na veřejnosti objevovat „poplašné“ zprávy o budoucnosti rostlinných léčivých přípravků a možném nebezpečí pro perspektivu fytoterapie ve spojitosti se směrnicí Evropského parlamentu a Rady 2004/24/ES.
Rádi bychom tyto nepodložené názory dementovali a konstatovali, že Směrnice EP 2004/24/ES upravuje pravidla certifikace přípravků, které obsahují tradiční, známé a prověřené látky a jejich pozici zjednodušuje. Na druhé straně také upravuje povinosti pro složky nové, tzn. „novel food", které jsou posuzovány v rámci celoevropského kontextu. Tento proces je však velmi obdobný dosavadní praxi.

V této souvislosti bychom chtěli ocenit zájem našich klientů o tuto problematiku a obrovskou podporu naší činnosti. Děkujeme.

No. Jak víte, dnešní právo už není o liteře zákona, ale o síle vašich právníků. V podstatě už jakýkoli zákon - snad kromě trestního - se dá vyložit na všechny možné strany a vedou se o ně proto následně u soudu obrovské bitvy. Je to jedna z věcí, která likviduje systém.. právní zákony by měly být tak jednoduché, aby se vešly do jedné knihy a pochopil je každý občan. Dnešní zákony mají stovky svazků a desítky tisíc stran...

Na druhou stranu, situace u nás, v České republice, je v porovnání s našimi sousedy, Německem a Rakouskem, poměrně tragická. Svědčí o tom zákaz dovozu některých výrobků rakouské firmy Maria Treben, které mají desítky let trvající tradici a úspěšnost v léčbě prakticky v celé Evropě z důvodu "nedovoleného obsahu bylin, které nejsou v ČR povoleny".

Připomínám, že v ČR je zakázán prodej některých dalších doplňků, které jsou v zahraničí běžně dostupné. Jde například o vyšší dávky vitamínu D3, prodej melatoninu a mnoha dalších přípravků.

Některé rostliny se navíc přesunují do oblasti "zakázaných drog" a jejich pěstování na vašich zahrádkách už pro příště nebude možné. Týká se to, jak upozorňuje náš čtenář, např. šalvěje, kterou elity označily za halucinogenní drogu podobné konopí

Novinky z našeho blogu

Objev indiánů, který ovlivnil historii
12.07.2010
Objev indiánů, který ovlivnil historii
Stovky let před tím než se objevil bílý muž, indiáni kmene Paiutů z centrálního Utahu podnikali cesty k legendárnímu posvátnému prameni, známému svými... číst celé
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz