Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
TIPY PRO ZDRAVÍ

Magnetoterapie

Hlavní účinky přístrojů

Technické parametry

 Příklady použití

MVDr.Tereza Barsony

MVDr.Tereza Barsony

Použití ve veterinární praxi

Přístroj BioTorus LT-100 může pomoci diabetikům

 

Muzikoterapie

Hudba se již spoustu let využívá v muzikoterapii a oblíbené melodie pomáhají zvládat stres či relaxovat.

Ranní relaxační hudba, kterou si můžete pouštět každé ráno, pro nabití pozitivní energií a lepší vstávání. Ideální start do nového dne, kdy vaše mysl může být ihned pozitivně naladěna.

S jakým nástrojem můžete aktivně provozovat hudbu od 3 do 120 let se dozvíte     ZDE

 

 

 

  1. Úvod
  2. Záněty
Záněty

Náhrada kortikoidů preparáty Energy

Kortikoidy patří do skupiny protizánětlivých prostředků a patří mezi nejlepší z nich. Je nutné si uvědomit, že zánět patří fyziologicky do systému imunity organizmu. Ohraničuje patologická ložiska a vytváří podmínky pro obnovu porušených tkání. Bezhlavé tlumení zánětu můe vést například k rozšíření lokální infekce v generalizovanou anebo v případě onkologických stavů může zánět bránit vytváření metastáz i rychlejšímu pronikání nádoru do okolní tkáně. Obecně kortikoidy by měly být vzhledem k četným negativním vedlejším účinkům poslední volbou. Přirozené hladiny kortikoidních hormonů se většinou pohybují v nanogramech a v léčivech je jejich množství i v miligramech. To je milionkrát více. Navíc jsou syntetické kortikoidy relativně těžko metabolizovatelné a perzistují dlouhou dobu v těle. Hormonální systém při takových dávkách trpí nejvíce a dochází k rozkolísání nejen hormonů kůry nadledvinek.

Máme bezpečnější alternativu?
V zažívacím traktu se protizánětlivému účinku např. Prednisonu plně vyrovná Cytovet. Nepůsobí přímo přes hormonální systém, ale váže se mimo jiné na prekurzory zánětlivého procesu. Lze ho využít i přímo do těžce se hojící rány jak v podobě prášku přímo z rozdělané tobolky, tak i  rozpuštěný ve sterilní vodě. Není nutné se obávat jeho černého zabarvení. Je metabolizován v organizmu na nebarevné komponenty. V případě těžkých zánětů kůže nebo zanícených až ichorózních (nekrotických) ran lze vytvořit z Cytovetu a Imunovetu kaši s asi nejsilnějším protizánětlivým a hojivým účinkem jakého lze vůbec dosáhnout.

Protizánětlivě také působí Korovet v případě začervenalých lézí, Kingvet při bakteriálních a chlamydiových infekcích, Virovet a Etovet při infekcích virových, Renovet může eliminovat chronický zánět těstovité konzistence nebo doprovázený hnisáním. Vždy jde o podporu přirozemného hojivého procesu, proto nástup účinku je relativně pomalý, ale bezpečný.

Současné používání kortikoidů snižuje regenerační schopnost preparátů Energy a proto je vhodné tuto kombinaci používat jen v nejnutnějších přpadech.

Novinky z našeho blogu

Objev indiánů, který ovlivnil historii
12.07.2010
Objev indiánů, který ovlivnil historii
Stovky let před tím než se objevil bílý muž, indiáni kmene Paiutů z centrálního Utahu podnikali cesty k legendárnímu posvátnému prameni, známému svými... číst celé
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz