1. Úvod
 2. Seznam všech produktů
 3. Balneol PROFI 1000 ml

Balneol PROFI 1000 ml

  Balneol PROFI 1000 ml
  Balneol PROFI 1000 ml

  Pohybový aparát, kůže, gynekologie, imunita, psychika - klíčová slova Bioinformační aromatická koupel s vysokým obsahem huminových látek a vybranou sm... celý popis
  Dostupnost
  Skladem
  Běžná cena
  999 Kč
  Cena bez DPH
  1 299 Kč
  1 299 Kč
  ks
  Číslo produktu:081
  Výrobce:ENERGY
  Kompletní specifikace

  Pohybový aparát, kůže, gynekologie, imunita, psychika - klíčová slova

  Bioinformační aromatická koupel s vysokým obsahem huminových látek a vybranou směsí éterických olejů. Koupel je nepěnivá a vysoce koncentrovaná – 110 ml Balneolu odpovídá 400 ml jiné běžné koupele. Balneol obsahuje výtažky z grepu, túje, jalovce, kafrovníku, litsey a styraxu. Harmonizuje dráhu močového měchýře, ledvin, sleziny, tří zářičů, jinovou pojivovou, tlustého střeva, spojnici tenkého střeva a další. Tím pozitivně ovlivňuje problémy, které se vztahují k těmto dráhám. Každý již určitě slyšel o rašelinových lázních a o blahodárných účincích rašelinových koupelí. V rašelině je obsažena řada různých tělu prospěšných látek, ale co je v rašelině tou hlavní účinnou látkou, která dělá rašelinu tak účinnou, to už ví málokdo. Onou zázračnou látkou, která je obsažena též v Balneolu, jsou humáty. Mají velmi složitou molekulární strukturu a vznikaly pozvolným rozpadem organické hmoty za přístupu kyslíku.

  V přírodě se huminové látky vyskytují v rašelině, v různých bahnech, v černozemi a nejvíce v hnědém uhlí. V třetihorních pralesích a močálech tak vznikla ta nejúžasnější přírodní látka, kterou dnes můžeme využívat pro zdraví člověka.

  Záhada černých jezírek

  V  oblastech, kde mladé hnědouhelné sloje vystupují až na povrch, jsou místním lidem známá tzv. černá jezírka. Tam si odpradávna chodili svlažovat své bolavé nohy. Zázračné účinky těchto jezírek ale moderní věda rozluštila.Výzkumem bylo zjištěno a prokázáno, že voda v nich obsahuje huminové látky, které se tam vyloučily z hnědého uhlí. Tato voda s humáty má velmi dobrý vliv na tlumení růstu plísní.

  Koupel, a co víc?

  Na lidský organismus působí bioinformační koupel Balneol v několika úrovních současně. Účinné látky ovlivňují přímo povrch kůže nebo se přes plíce dostávají do krve. Bioinformace v Balneolu obsažené zároveň harmonizují jednotlivé orgány přes dokonalý systém reflexních zón a energetických drah. Během lázně dochází k výměně prvků mezi tělem a koupelí. Odpadní nasycené prvky putují z těla ven a nenasycené naopak vnikají do těla. V Balneolu je obsažen především draslík a více než 30 dalších prvků. Aby tato výměna proběhla, měla by mít krev převahu alkalických látek. Koupel je nejúčinější ráno nebo večer, protože v tuto dobu je hladina alkalických látek v těle nejvyšší.

  Malý test:

  Namočíme-li lakmusový papírek po koupeli do moči a ten mírně zčervená, byla koupel provedena správně.

  Vzhledem k tomu, že Balneol obsahuje éterické oleje z rostlin, umožňuje současně s balneoterapií využít i účinky aromaterapie. Éterické oleje se v teplé vodě odpařují, působí baktericidně a usnadňují dýchání. Přes plíce se snadno dostávají do krevního oběhu, rychle zklidní psychiku a navodí uvolnění svalstva. Koupel s humáty a éterickými oleji působí na tělo detoxikačně, rozproudí krevní oběh a zmobilizuje imunitní systém. Éterické oleje ovlivňují bezprostředně výměnu látkovou i centrální nervovou soustavu. Pokožku příjemně zchladí a osvěží. Aromatická lázeň dodá tělu po prvotní únavě energii a životní svěžest.

  Udělejte si malé domácí lázně!

  Jak si koupel připravit a jak se koupat

  Běžná koupel ve vaně je vhodná pro zdravého člověka. Tělo by mělo být ponořeno až po krk a voda by neměla být příliš horká. Všeobecně se doporučuje teplota mezi 3236 stupni Celsia. Koupel nemá trvat příliš dlouho, 10, 15, maximálně 20 minut. Dvacetiminutová lázeň je již značně náročná. Po koupeli by měla následovat studená sprcha, která vyvolává silnější podráždění pokožky a mobilizuje obranné mechanismy těla.

  Po koupeli doporučujeme též natřít bolestivá místa některým z krémů společnosti Energy. Artrin je vhodný při kloubních potížích, Droserin můžete použít na oblast krční páteře až po lopatky, Protektin na pokožku se sklonem k tvorbě vyrážek, Ruticelit při cévních a také při kloubních potížích. Cytovital je účinný při celulitidě a pro zpomalení stárnutí. Jestliže máte pocit, že je krém příliš silný, můžete jej zředit vodou.

  Kdy a při čem využít blahodárných účinků koupele

  Huminové látky podporují celkově regeneraci těla. Při špatné pohyblivosti mají koupele s humáty blahodárný vliv na regeneracikloubů, zejména při revmatu, artrózách, při bolestech v kříži a celé páteře. Tyto účinky jsou v Balneolu umocněny vybranými éterickými oleji, které pomáhají k většímu prokrvení pokožky a kloubů. Prokrvená místa jsou lépe zásobena živinami a kyslíkem, a tím dochází k rychlejší regeneraci poškozených tkání. Koupel uvolňuje křeče svalů a šlach, účinkuje příznivě při otocích dolních končetin a uvolňuje lymfatický systém. Humáty mají silný regenerační vliv na zánětlivou pokožku a příznivě působí i při kožních chorobách jako jsou různé druhy oparů, ekzémů a lupénka. Přispívají k okysličení buněk a působí jako antioxidant. Vychytávají tzv. volné radikály, které poškozují buňky a urychlují stárnutí.

  Odborné výzkumy naznačují, že humáty mohou zpomalovat růst nádorů a působí též protivirově zejména na herpes viry, jež jsou v lidské populaci hojně rozšířeny.

  Balneoterapie s koupelí obsahující humáty působí preventivně proti tvorbě srůstů a pozitivně ovlivňují vstřebávání krevních podlitin a hematomů.

  Tújový a karfový éterický olej působí příznivě mimo jiné též při astmatu.

  Dávkování Balneolu:

  Koupel Balneol je silně koncentrovaná, proto stačí pouze 1/2 uzávěru, tj. cca 5 ml na běžnou vanu.

  Uzávěr po odměření vypláchněte proudem vody.

  Regenerační koupele opakujeme 13x týdně nebo dle potřeby.

  Máte-li závažné zdravotní potíže, např. cévní nebo jiné, u nichž by koupele vyvolávaly zvýšenou zátěž organismu, obraťte se na lékaře s dotazem, zda vám doporučuje balneoterapeutické procedury.

  Novinky z našeho blogu

  Objev indiánů, který ovlivnil historii
  12.07.2010
  Objev indiánů, který ovlivnil historii
  Stovky let před tím než se objevil bílý muž, indiáni kmene Paiutů z centrálního Utahu podnikali cesty k legendárnímu posvátnému prameni, známému svými... číst celé
  Jak efektivně hubnout a nezbláznit se
  10.07.2010
  Jak efektivně hubnout a nezbláznit se
  Rozhodnutí shodit “pár” kil dolů ve mně dřímalo celé poslední tři roky. Cestou od lednice jsem měl pokaždé takové výčitky svědomí, že jsem při tom vžd... číst celé
  Letní nebezpečí – borelióza
  09.07.2010
  Letní nebezpečí – borelióza
  S příchodem teplých letních dnů trávíme své volné chvíle v přírodě. Relaxujeme, dýcháme čerstvý vzduch, posloucháme zpěv ptáků – je nám báječně. V tét... číst celé
  Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
  Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.