Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Problémy stárnutí

Problémy stárnutí

Univerzálním prostředkem pro prevenci je profylaktické podávání Cytovetu 2x až 3x do roka po dobu 2 až 3 týdnů. Cytovet eliminuje volné radikály, které se na rozvoji příznaků stáří podílejí největší měrou. U zvířat žijících v ekologicky zatíženém prostředí se výsledky podávání Cytovetu projevují nejmarkantněji.
Další možností je použití humánního preprátu Geriatrim. Obsahuje největší množství karotenoidů, luteinu a také extrakt kořene kudzu wine, který působí za tmy na produkci hormonu melatoninu a za dne hormonu serotoninu, které významně zlepšují chování zvířete. Proto je Geriatrim vhodnější na následky změny v chování následkem stárnutí zvířete a Cytovet naopak při ekologické zátěži. Vhodné je preventivní podávání Cytovetu a Geriatrimu střídavě.

Cíleně je nevhodnějším preparátem pro uvedení staršího zvířete do původní kondice Renovet. Nachází uplatnění při šednutí srsti, při postižení kloubů, při problémech s močením, prostatou, ledvinami, sluchem a častými záněty zevního zvukovodu. U starších zvířat je vhodné nejprve připravit terén pro působení Renovetu pomocí Regavetu, který působí na metabolismus a detoxikaci těla. Odstraňuje případné reverzní reakce, které by mohl Renovet vyvolat. Zlepšuje podmínky pro regeneraci ledvin, protože zlepšením detoxikace v těle nejsou ledviny nadále atakovány případnými toxickými metabolity. Z pomocných preparátů jsou na místě již zmíněný humánní Geriatrim, Fytovet pro doplnění chybějících minerálů, Omegavet pro saturaci nenasycenými mastnými kyselinami a v případě problémů s konzistencí výkalů anebo při perverzních chutích bude velmi vhodným doplňkem Probiovet.