Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Dády chovatelské rady

Váš dotaz můžete poslat na e-mail : dadaenergy@seznam.cz

Drahomíra Gregorová ( Dáda ) pochází z maléDada.jpg vesničky poblíž Českých Budějovic, kde jako "malá indiánka"vyrůstala úzce spjatá s přírodou. Jelikož žádné děti ve vsi nebyly, společnost jí dělaly domácí i lesní zvířata, které dokázala dlouhé hodiny pozorovat. Od osmi se věnovala chovu nejrůznějších druhů drobných i větších savců, ptáků a sběru bylin. Vtéto době, kdy jí na rakovinu zemřela sestřenice se začala intenzivně zajímat o alternativní léčbu nemocí, kdy jejím velkým rádcem byl rodinný přítel a léčitel Jaroslav Kůta. Dalším pro ni velkým kamarádem pro ni byl starý veterinář, který ji často brával jako svou malou zdravotní sestřičku na výjezdy za nemocnými, či rodícími zvířaty.
Jezdila na koni, ráda pomáhala dědovi se včelařením a také mineralogie nebyl zdaleka jejím posledním koníčkem. Také hudba a zpěv jsou pro ni velice důležitou součástí života.
Po vystudování oděvní školy byla přijata na zemědělskou fakultu, na kterou z rodinných důvodů nenastoupila. Ovšem dodnes s některými profesory z této školy spolupracuje, zejména v oblasti chovu hospodářských zvířat a účastní se seminářů na které je zvána.
Je chovatelkou anglonubijských koz, ovcí a několika ras psů. Z ovcí spřádá vlnu a vyrábí kozí sýry. Spolupracuje s firmou ENERGY, jejíž výrobky se staly nepostradatelnou součástí jejího chovatelského i osobního života a které často doporučuje lidem žádajícím chovatelskou radu, nebo výklad tarotových karet.
Na otázku, co je v životě nejdůležitější odpovídá:                        "Nejdůležitější je poslouchat přírodu, žít s ní v souladu, zůstat sám sebou, řídit se vlastním srdcem a instiktem a  RADOVAT SE Z MALIČKOSTÍ ´´.