Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


S humáty proti toxinům a dalším nečistotám

Leckdo si už jistě vyzkoušel blahodárné účinky rašelinových koupelí a rašelinových lázní. Co však víme o jejich historii? Z třetihorních bažinatých pralesů pozvolným rozkladem za přístupu kyslíku vznikaly v povrchových vrstvách země rašeliniště a ložiska hnědého uhlí, bohaté na humáty a huminové kyseliny. Právě to jsou ony léčivé látky s pozoruhodnými vlastnostmi. Molekula humátu na sebe váže těžké kovy, jako jsou olovo a kadmium, a protože prochází přes střevní stěnu, dokáže tyto škodliviny z organismu eliminovat. Humáty likvidují plísně, různé druhy virů (např. i herpes viry, způsobující opary) a chrání buňky před různými druhy záření – zejména ultrafialovým a radioaktivním, čímž působí preventivně proti zhoubným nádorům. Huminové látky snižují hustotu krve, napomáhají rychlému rozpouštění krevních sraženin a výronů, a mají proto blahodárný vliv především na cévní onemocnění. Jde o nejdokonalejší přírodní substance s širokým spektrem účinků na náš organismus – a to jak léčebným, tak i preventivním. Právě proto byly při vývoji produktů Energy humáty použity. Koncentrát této téměř zázračné látky tvoří základ Cytosanu (kapsle k vnitřnímu užití) a Balneolu (koupele).

Cytosan je určen k vnitřnímu užívání. Humáty v něm obsažené příznivě ovlivňují zejména střeva. Jejich narušenou sliznici pokryjí huminové látky ochranným mikrofilmem, a zabraňují tak průniku těžkých kovů a toxických látek do krevního oběhu. Tyto škodliviny navazují na sebe a vylučují z těla ven, což má význam také při léčbě a prevenci kožních onemocnění jako ekzémy či lupénka, jež jsou důsledkem narušené střevní sliznice. Antimikrobiální, protiplísňové a antibakteriální vlastnosti humátů předurčují Cytosan také k léčbě zánětů, únavového syndromu a poruch imunity, včetně alergií a revmatických chorob. Další součástí Cytosanu je silymarin (alkaloid, získaný z ostropestřece mariánského – obsažen je též v Regalenu), jenž chrání jaterní buňku, podporuje tvorbu žluči a tlumí křeče. Produkt obsahuje také kyselinu jantarovou, která dodává tělu energii a má příznivý vliv na naše buňky.

Kdo by měl Cytosan užívat? Především pacienti s onemocněním střev a zažívacího traktu. Je vhodný pro všechny, kteří trpí cévními chorobami a nádorovým onemocněním, pro nemocné s poruchou imunity jako jsou alergici, pro pacienty s opakovanými záněty, plísňovými nemocemi a herpetickými virovými chorobami. Ocení jej také lidé s kožními onemocněními, jež mají původ v porušené funkci střev, tedy též již zmínění lupénkáři a ekzematici, ale také pacienti s nemocemi pohybového aparátu.

V každém případě doporučuji Cytosan k prevenci. Každý by měl během 3 až 4 měsíců využívat minimálně jedno dvojité balení (dual pack) tohoto preparátu, nejlépe na jaře. Předejdeme tak s vysokou pravděpodobností závažnějším chronickým onemocněním. Tomu, kdo je přesvědčen, že je zcela zdráv a neonemocní, bych Cytosan doporučil třeba jen proto, že se po něm bude cítit náramně dobře. Zbaví se únavy a bude aktivnější po všech stránkách, protože jeho organismus se nebude zanášet toxickými zplodinami, viry, bakteriemi a plísněmi.

MUDr. Vojtěch Togner


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ