Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Záněty

Náhrada kortikoidů preparáty Energy

Kortikoidy patří do skupiny protizánětlivých prostředků a patří mezi nejlepší z nich. Je nutné si uvědomit, že zánět patří fyziologicky do systému imunity organizmu. Ohraničuje patologická ložiska a vytváří podmínky pro obnovu porušených tkání. Bezhlavé tlumení zánětu můe vést například k rozšíření lokální infekce v generalizovanou anebo v případě onkologických stavů může zánět bránit vytváření metastáz i rychlejšímu pronikání nádoru do okolní tkáně. Obecně kortikoidy by měly být vzhledem k četným negativním vedlejším účinkům poslední volbou. Přirozené hladiny kortikoidních hormonů se většinou pohybují v nanogramech a v léčivech je jejich množství i v miligramech. To je milionkrát více. Navíc jsou syntetické kortikoidy relativně těžko metabolizovatelné a perzistují dlouhou dobu v těle. Hormonální systém při takových dávkách trpí nejvíce a dochází k rozkolísání nejen hormonů kůry nadledvinek.

Máme bezpečnější alternativu?
V zažívacím traktu se protizánětlivému účinku např. Prednisonu plně vyrovná Cytovet. Nepůsobí přímo přes hormonální systém, ale váže se mimo jiné na prekurzory zánětlivého procesu. Lze ho využít i přímo do těžce se hojící rány jak v podobě prášku přímo z rozdělané tobolky, tak i  rozpuštěný ve sterilní vodě. Není nutné se obávat jeho černého zabarvení. Je metabolizován v organizmu na nebarevné komponenty. V případě těžkých zánětů kůže nebo zanícených až ichorózních (nekrotických) ran lze vytvořit z Cytovetu a Imunovetu kaši s asi nejsilnějším protizánětlivým a hojivým účinkem jakého lze vůbec dosáhnout.

Protizánětlivě také působí Korovet v případě začervenalých lézí, Kingvet při bakteriálních a chlamydiových infekcích, Virovet a Etovet při infekcích virových, Renovet může eliminovat chronický zánět těstovité konzistence nebo doprovázený hnisáním. Vždy jde o podporu přirozemného hojivého procesu, proto nástup účinku je relativně pomalý, ale bezpečný.

Současné používání kortikoidů snižuje regenerační schopnost preparátů Energy a proto je vhodné tuto kombinaci používat jen v nejnutnějších přpadech.