Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
TIPY PRO ZDRAVÍ

Magnetoterapie

Hlavní účinky přístrojů

Technické parametry

 Příklady použití

MVDr.Tereza Barsony

MVDr.Tereza Barsony

Použití ve veterinární praxi

Eva Samková-snowboardistka používá BioTorus LT-100

Antonín Panenka-fotbalista používá UltiCare LT-99

Peter Bartoš-hokejista používá BioTorus LT-100

des.Josef Brichta-válečný veterán používá UltiCare LT-99

 

DIABETICI náš přístroj Vám může pomoci zachránit nohu

Léčba vaječníkových cyst Gynexem


Muzikoterapie

Hudba se již spoustu let využívá v muzikoterapii a oblíbené melodie pomáhají zvládat stres či relaxovat.

S jakým nástrojem můžete aktivně provozovat hudbu od 3 do 120 let se dozvíte     ZDE

 

 

SPOLUPRACUJEME

Cyklo Hluboká

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Letní nebezpečí – borelióza

Letní nebezpečí – borelióza

S příchodem teplých letních dnů trávíme své volné chvíle v přírodě. Relaxujeme, dýcháme čerstvý vzduch, posloucháme zpěv ptáků – je nám báječně. V této pohodě nás ani nenapadne myslet na hrozbu zvanou borelióza, možná i proto, že o ní víme jen velmi málo.

Lymská borelióza je multisystémové infekční onemocnění zapříčiněné spirochetou Borrelia burgdorferi. První kožní příznaky se mohou po týdnech až měsících projevovat neurologickým, kloubním, srdečním nebo i jiným postižením. Onemocnění přenášejí klíšťata a nakazit se dá téměř všude. Na území Slovenska je boréliemi infikováno přibližně 3–20 % klíšťat, zamoření klíšťat v Čechách je 30 %, v USA až 80 %. Avšak jen 5 % osob, které přijdou do kontaktu s nakaženým klíštětem, má některý z projevů boreliózy.

Hlavním přenašečem borélie je klíště obecné – Ixodes ricinus, ale borélie byly objeveny i u jiných druhů hmyzu (komáři, mouchy, ovádi). Zanesení borélie do kožní ranky se děje zejména krevním obsahem přisátého klíštěte při vylučování, ale i nesprávným způsobem jeho likvidace. Ve slinách klíštěte se nachází anestetikum, takže asi jen 50 % nemocných udává přisátí klíštěte v anamnéze. Borélie je schopna pronikat i neporušenou kůží, takže nakazit se může i osoba, která odstraňuje klíště holýma rukama, nebo při rozmačkání vytažených klíšťat mezi prsty. O tom, zda vznikne onemocnění, rozhoduje i velikost infekční dávky, proto doba přisátí klíštěte hraje významnou úlohu při přenosu nákazy. Trvá 48 hodin (zřídka 24 hodin), než se borélie dostanou z trávicího traktu klíštěte do jeho slin a infikují hostitele. Mimořádně důležité v prevenci lymeské boreliózy jsou prohlídky pokožky na celém těle po návratu z přírody a včasné odstranění klíštěte. Z kůže se borélie šíří lymfatickými cestami a po proniknutí do krevního oběhu dochází ke generalizaci. Onemocnění ustoupí i spontánně a případné postižení dalších orgánů závisí též na adekvátní antibiotické léčbě. Klinické projevy jsou velmi pestré a závisí na stadiu onemocnění.

Choroba má tři fáze, mezi kterými bývá různě dlouhé období zdánlivého klidu.

1. stadium – včasně lokalizované infekce – crytema migrans – se projeví za 3 až 30 dní v místě přisátí klíštěte zčervenáním na ploše o velikosti nejméně 5 cm v průměru, které se šíří do okolí, ve středu bledne a obyčejně nesvrbí ani nebolí. Někdy jsou přítomné projevy "letní chřipky” – zvýšení teploty, bolesti ve svalech, kloubech, nápadná únavnost, bolesti hlavy, ztuhnutí šíje. Příznaky nejsou konstantní, jsou charakteristické svou měnivostí. V tomto období se doporučuje antibiotická léčba. Avšak i bez ní po několika týdnech všechny příznaky obyčejně spontánně zmizí a zčervenání postupně bledne od centra.

2. stadium – po období klidu, které trvá několik týdnů až měsíců, se mohou objevit nové příznaky s postižením kořenů míchy nebo hlavových nervů. Téměř typickým příznakem je oboustranná obrna lícního nervu. Pro toto stadium jsou charakteristické migrující bolesti kloubů, často bez otoku. Bolest se projevuje jen v jednom nebo ve dvou kloubech současně a trvá v dané lokalitě obvykle několik hodin nebo dnů. Přítomnost borélií v organismu může zapříčinit zánětlivé změny i v dalších orgánech, např. v srdci, játrech, ledvinách nebo v oku.

3. stadium – může být pokračováním druhého a nebo se objeví po několika měsících až letech. Nejčastěji jsou postiženy klouby, kůže a nervový systém. Pro toto stadium je typické postižení jednoho velkého kloubu (kolene, lokte nebo ramene). Chronická neurologická poškození se mohou objevit po létech latentního stadia s příznaky klinicky podobnými sclerosis multiplex, nebo psychickými projevy, jako jsou poruchy spánku, snížená koncentrační schopnost, depresivní stavy, případně chronickým únavovým syndromem.

Chemická léčba je kauzální (zaměřená na příčinu) jen v 1. stadiu antibiotiky, které je nutné užívat minimálně 2–3 týdny. V dalších stadiích je léčba symptomatická. Tam, kde končí možnosti chemické léčby, přichází na pomoc léčba přírodní. V Energy máme přípravek, který si s boréliemi dokáže poradit. Drags imun je v tomto případě malý zázrak. Jako preventivní ochranu před lymskou boreliózou užívejte Drags imun po dobu možné inkubace, tj. 30 dnů, a současně s ním potírejte postižené místo po odstranění klíštěte. V období prvního stadia užívejte Drags imun spolu s antibiotiky. Podle mých zkušeností je možné vyléčit 2. stadium onemocnění užíváním kombinace přípravků Drags imun a Korolen při postižení nervového systému a Drags imun s Renolem při postižení kloubů. Ani ve 3. stadiu se nevzdávejte, příznaky onemocnění se určitě zmírní a zázraky se dějí, pokud v ně věříme.

Přeji krásné léto v přírodě. A nezapomeňte – s Drags imunem se budete cítit bezpečně.

MUDr. Mária Butkovičová

 

Manželovi zjistili po vyšetření krve přítomnost protilátek bakterie lymské boreliózy. Bere antibiotika. Prosím, poraďte, co by měl užívat na podporu imunity. P. H.

Pro začátek doporučuji Drags imun, denně 3x 10 kapek, 3 týdny, po týdenní přestávce Vironal, 3x 8 kapek denně 3 týdny. Po další přestávce pak užívejte Regalen 3x 5 kapek denně a následovat by měl Drags imun, 3x 10 kapek, také 3 týdny. Po pauze pak Vironal, 3x 5 kapek 3 týdny a znovu Regalen, 3x 5 kapek. Další regeneraci zvolte podle aktuálního stavu (pokud dojde k evidentnímu poklesu protilátek). Kardinálním přípravkem by měl být Regalen (2 třítýdenní kúry po sobě, potom Vironal 1x 3 týdny a znovu Regalen 2x 3 týdny). V případě, že bude přetrvávat zvýšená aktivita, měl by převládat Vironal, nebo bude vhodné znovu zařadit Drags imun.

Z internetové poradny MUDr.Bartové

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.