Nachlazení Vás nezaskočí
Zima je nádherné období, milované zejména dětmi. Tolik legrace! Klouzačky, dovádění, lyžování, bruslení, sáňkování... to všechno pro nás, dospělé, znamená zmrzlé nožky, mokré oblečení, rýmy, kašle a spoustu starostí. Navíc se bacily zejména v sychravém období zimy šíří doslova s radostí, a dávají nám setsakramentsky zabrat. Naštěstí nám příroda nabízí řadu možností, jak si poradit.

1. PREVENCE
Kromě rychlého zahřátí a zapocení po prochlazení, což u dospělých znamená oblíbený čaj s rumem a u dětí voňavý čaj z lipového a bezového květu, je nezbytný řádný přísun vitaminu C ve formě, kterou naše tělo umí dobře zpracovat. Vitamin C se lehce ničí kontaktem s kovy a také varem, a proto kromě syrového ovoce, které zase v zimě příliš ochlazuje organismus, se může dodávat v potravních doplňcích. Flavocel je přípravek, jenž obsahuje nejen vitamin C, ale také flavonoidy, které jej chrání a doprovázejí až k samému využití naším organismem. Dohromady také fungují jako ochrana proti virům a některým bakteriím, působí jako antioxidanty a podporují činnost mnoha důležitých látek v těle. Flavocel obsahuje ibišek súdánský, což je bylina, která má obrovské množství vitaminu C, podporuje oblast močových cest, a dokonce umí „pracovat“ s aterosklerotickými pláty i močovými kameny. Novou chuť Flavocelu s přidanou stévií sladkou, která má další příznivé účinky na organismus, jistě ocení i malé děti.

2. DOBRÁ KONDICE IMUNITNÍHO SYSTÉMU
Což je jinak řečeno otázka otužování, vystavování se po celý rok různým povětrnostním vlivům, a to i v zimě. Jenže imunitní aparát je zcela závislý na celkové kondici člověka, a proto unavený, ba vyčerpaný člověk (jak fyzicky, tak i psychicky) prostě podlehne. Cestou ke zlepšení je zvyšování kondice, dobrý režim práce a odpočinku, správná výživa. Někdy to však nestačí, a potřebujeme imunitu ještě více podpořit, zejména u opakovaných onemocnění, jako jsou rýmy, chřipky apod. Tehdy nastává chvíle pro Imunosan. Posílí imunitu, obsahuje mimo jiné účinné byliny – pazvonek chloupkatý, atraktylis velkoúborný a také hit posledních let – imunonutriční houby – lesklokorku lesklou a žampion mandlový. Imunosan dokáže pozvednout přetíženou imunitu a vyslat ji do boje se všemi možnými útočníky.

3. KDYŽ ANI TO NESTAČÍ, A ONEMOCNÍME?
Výše uvedené přípravky se dají výborně kombinovat s ostatními produkty Energy. Objeví-li se například vysoká horečka anebo hnisání, je vhodné přidat Drags Imun, u dlouhodobých, nikdy nekončících zánětů Cytosan, pokud se objeví problém v oblasti dýchacích cest, tak Vironal, a jde-li o útok bakterií nebo virů – Grepofit.

Závěrem: Nenechme si nemocí otrávit nádherné, i když mrazivé období roku. Příroda odpočívá, ale jak je to již jejím zvykem, dělá to s obrovskou elegancí a neutuchající krásou. I my nyní můžeme zpomalit, užívat si krásných dní a dopřát našim tělům regeneraci, třeba právě s Flavocelem a Imunosanem. A až se jaro zeptá, co jsme dělali v zimě, budeme se moci smát.
MUDr. Alexandra VOSÁTKOVÁ

Flavocel a Imunosan jsou v únoru ve zvýhodněné akci!